پروژه جايگاه امضاى ديجيتالى در ثبت اسناد به شيوه الكترونيكى - ورد 37 ص

مطالب دیگر:
📖مديريت عدم انطباق و مميزي آزمایشگاه مرجع سلامت📖مديريت فرآيندهاي كسب و كار و معماري سازماني يك كار توام📖مديريت فن آوري اطلاعات و ارتباطات در تجهيزات توليد📖مديريت منابع انساني وچرخه حقوق ودستمزد فصل 15📖مديريت نام تجاری📖مديريت نيروي انساني و مديريت دانش📖مديريت واردات در مقررات WTO📖مديريت📖مذاكرات تجاري و سازماني📖مراحل اجرایی پايگاه تحقيقات جمعيتي دانشگاه علوم📖مراحل انجام ارزشیابی درونی📖مراحل ساخت پنير📖مراحل مختلف تدريس📖مراحل مختلف عفونت📖مراقبت و درمان فرایندی در حال تغییر📖مراقبتهای تغذیه ای بیماران مبتلا به ریفلاکس والتهاب معده📖مراقبتهای ویژه و تروما📖مراقبتهاي پرستاري حين دياليز📖مراقبتهاي پس از زایمان📖مراکز رشد و راه کارهای محصول محوری دستاوردهای پژوهشی📖مراكز مهارتهاي باليني📖مرتب سازي سريع Quicksort📖مرتب سازي سريع📖مرجع شناسی و روش تحقیق رشته زبان و ادبیات فارسی📖مرجعيت و ولايت در عصر غيبت
جایگاه امضای دیجیتالی در ثبت اسناد به شیوه الکترونیکی |مشخصات فایل:|swl
با ما همراه باشید با موضوع پروژه جايگاه امضاى ديجيتالى در ثبت اسناد به شيوه الكترونيكى - ورد 37 ص

چكيده :

در اسناد مكتوب، امضا، نشان تاييد تعهدات قبول شده در آن سند به شمار مى‌آيد. از آن جهت كه در تجارت الكترونيكى «مدارك الكترونيكى» داراى جايگاهى همانند اسناد مكتوب هستند، لذا امضا در اين مدارك نيز على‌الاصول داراى همان ارزش اثباتى مى‌باشد. در اين مقاله، با تكيه بر تجربه كشورهاى پيشرفته و مطالعه در قوانين و مقررات به اين مساله پرداخته مي‌شود كه در ثبت الكترونيكى اسناد و مدارك، چگونه مي‌توان از امضاى ديجيتالى بهره گرفت و بهترين مرجع براى تصدى امور گواهى امضاى الكترونيكى و ثبت اسناد الكترونيكى كجاست. بررسى موضوع همواره با مبنا قرار دادن اين ايده انجام شده كه تخلف از رويه و قوانين موجود در زمينه ثبت اسناد و گواهى امضا داراى آثار زيانبارى ـ از حيث حقوقي، اجتماعى و اقتصادى ـ خواهد بود و از اين حيث، اساساً امضا و مدارك الكترونيكى خصوصيتى ندارند كه موجب تغيير مرجع ثبت و گواهى آنها شود.

مقدمه :

ظهور و گسترش وسايل نوين ارتباط كه ويژگى بارز آنها «سرعت» و «تنوع» روابط بود، تنها زمانى منجر به معرفى و توسعه «تجارت الكترونيكي» شد كه كاملترين شيوه ارتباط الكترونيكي، يعنى «اينترنت» ابداع و معرفى گرديد. اينترنت در حقيقت هر دو ويژگى سرعت و تنوع را باهم ارايه مي‌نمود و از سوى ديگر موجب «ارزاني» روابط معاملاتى نيز مي‌گرديد. اين تحولات اگرچه در مدتى كمتر از يك قرن روى داد؛ با اينحال ـ بنابر سنت زندگى آدمهاى خوب و بد در كنار هم ـ همواره روابط الكترونيكى در معرض اختلال، تقلب، كلاهبردارى و اعمال خرابكارانه ديگر قرار داشت. فناورى نوظهور، ديگر با مساله «وجود» روبرو نبود، بلكه بايد حيات و پذيرش خود را در دهكده جهانى «استمرار» بخشيد.